زندگی – معاش بهینه ساز اطلاعات کامپیوتر

زندگی – معاش: بهینه ساز اطلاعات کامپیوتر دستگاه هوشمند موتو رجست و جو گوگل زندگی فناورانه

گت بلاگز اخبار بین الملل ابهام در شرکت شرکت ملل در سوچی ، آخر مذاکرات سوری در وین با تاکید بر فرایند ژنو و قطعنامه 2254

مذاکرات فشرده طرف های سوری در وین جمعه شب درحالی با تاکید ‘استفان دی میستورا’ نماینده شرکت ملل بر لزوم پیگیری فرایند ژنو و اجرای قطعنامه 2254 به آخر رسید که او

ابهام در شرکت شرکت ملل در سوچی ، آخر مذاکرات سوری در وین با تاکید بر فرایند ژنو و قطعنامه 2254

آخر مذاکرات سوری در وین با تاکید بر فرایند ژنو و قطعنامه 2254/ابهام در شرکت شرکت ملل در سوچی

عبارات مهم : روسیه

مذاکرات فشرده طرف های سوری در وین جمعه شب درحالی با تاکید ‘استفان دی میستورا’ نماینده شرکت ملل بر لزوم پیگیری فرایند ژنو و اجرای قطعنامه 2254 به آخر رسید که او گفت که آنتونیو گوترش دبیرکل شرکت ملل راجع به شرکت این شرکت در مذاکرات سوچی تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا ، دی میستورا جمعه شب به وقت محلی وین بعد از مذاکرات فشرده با هیات نمایندگی دولت و مخالفان سوری در یک کنفرانس خبری حاضر شد و بیانیه ای قرائت کرد.

ابهام در شرکت شرکت ملل در سوچی ، آخر مذاکرات سوری در وین با تاکید بر فرایند ژنو و قطعنامه 2254

دی میستورا خاطرنشان کرد که در مدت اقامت در وین با نمایندگان شماری از کشورها نیز مشورت کرده و دبیرکل شرکت ملل نیز این تماس ها را به دقت دنبال کرده و همزمان نیز مشورت های سطح بالایی انجام داد.

وی با بیان اینکه نشانه فرایند سیاسی ، اجرای کامل قطعنامه 2254 است که در فرایند مذاکرات سوری- سوری ژنو و تحت نظارت شرکت ملل ایجاد شده است هست، درخصوص گفت وگوهای آتی کنگره ملی سوریه در سوچی گفت: در جریان آماده سازی جهت این گفت و گوها در روزهای 29 و 30 ژانویه قرار گرفتم و بیانیه فدراسیون روسیه مبنی بر اینکه نتیجه کنگره به عنوان کمکی به مذاکرات سوری-سوری به ژنو انتقال یافته خواهد شد، را مورد توجه قرار دادم .

مذاکرات فشرده طرف های سوری در وین جمعه شب درحالی با تاکید ‘استفان دی میستورا’ نماینده شرکت ملل بر لزوم پیگیری فرایند ژنو و اجرای قطعنامه 2254 به آخر رسید که او

وی افزود: من همین امشب دبیرکل شرکت ملل متحد را بطور کامل از نتیجه های مذاکرات وین آگاه خواهم کرد و برعهده او خواهد بود که راجع به پاسخ شرکت ملل به دعوت جهت شرکت در سوچی تصمیم اتخاذ کند.

دی میستورا خاطرنشان کرد: نشانه نهایی فرایند قانون اساسی این است که مردم سوریه بتوانند بطور آزاد و مستقل در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری تحت نظارت شرکت ملل مطابق قطعنامه 2254 آینده خود را تعیین کنند.

وی افزود: من به شدت از اوضاع میدانی سوریه در همه جنبه ها از جمله سیاسی، امنیتی و انسانی نگرانی دارم. حیاتی است که تمام خشونت ها متوقف شود و حق حاکمیت ، تمامیت ارضی، وحدت و استقلال سوریه بطور کامل محترم شمرده شود . من بطور خاص خواستار دسترسی های انسانی در سوریه شدم.

ابهام در شرکت شرکت ملل در سوچی ، آخر مذاکرات سوری در وین با تاکید بر فرایند ژنو و قطعنامه 2254

نماینده شرکت ملل در امور سوریه افزود: امیدوارم که کنگره آتی گفت وگوهای ملی سوریه در سوچی به احیای فرایند گفت وگوهای معتبر سوری – سوری تحت نظارت شرکت ملل در ژنو مطابق با قطعنامه 2254 کمک کند. قصد دارم این مذاکرات (ژنو) را در آینده نزدیک دوباره برگزار کنم.

دی میستورا روز جمعه در گفت وگویی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص مقدمات کنگره گفت وگوهای ملی سوریه در سوچی مذاکره کرد. وزیر خارجه روسیه بر اهمیت خاص کنگره گفت وگوهای ملی سوریه جهت فعال سازی و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه مطابق با شاخص های قطعنامه 2254 شورای امنیت تاکید کرد.

مذاکرات فشرده طرف های سوری در وین جمعه شب درحالی با تاکید ‘استفان دی میستورا’ نماینده شرکت ملل بر لزوم پیگیری فرایند ژنو و اجرای قطعنامه 2254 به آخر رسید که او

روزهای 29 و 30 ژانویه (9 و 10 بهمن) کنگره گفت وگوهای ملی سوریه با نشانه حل و فصل بحران سوریه در سوچی برگزار می شود و روسیه برنامه گسترده ای را جهت برگزاری موفق این نشست تدارک دیده هست. سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرده که بیش از یک هزار و 600 تن از طرف های سوری جهت شرکت در کنگره سوچی دعوت شده است اند.

از سوی دیگر ، یحیی العریضی از سخنگویان هیات مذاکراتی مخالفان سوری جمعه شب در وین گفت که مخالفان سوری در مذاکرت سوچی شرکت نخواهند کرد. العریضی مدعی شد : دولت سوریه و متحد آن روسیه تعهدات مورد نیاز را نشان نداده اند و کنگره سوچی تلاشی جهت خدشه دار کردن تلاش های شرکت ملل جهت میانجیگری صلح در سوریه است.

ابهام در شرکت شرکت ملل در سوچی ، آخر مذاکرات سوری در وین با تاکید بر فرایند ژنو و قطعنامه 2254

نهمین دور مذاکرات بین طرف های سوری از روز پنجشنبه (5 بهمن) به میزبانی شرکت ملل در وین شروع شد و دی میستورا نماینده شرکت ملل با ابراز خوشبینی نسبت به این دور از مذاکرات، گفت که این گفت وگوها در وین حضور با هیات کامل مخالفان و در شرایط بسیار حساسی برگزار می شود. این دور از مذاکرات بعد از هشت دور قبلی در ژنو انجام می شود که پیشرفت زیادی به همراه نداشته هست. صبح جمعه هیات مخالفان سوری دیداری طولانی حدود 5 ساعت با دی میستورا داشت و سپس در بعدازظهر هیات مذاکراتی دولت سوریه دیدار کوتاهتری حدود 2 ساعت با نماینده شرکت ملل برگزار کرد و جمعه شب با دیگر جلسه دی میستورا با مخالفان سوری برگزار شد و درحالی که بنا براعلام شرکت ملل قرار بود دی میستورا ساعت 10 شب بیانیه خود را قرائت کند ولی او دقایقی بعد از نیمه شب در برابر خبرنگاران حاضر شد و از بابت این تاخیر به علت فشردگی مذاکرات عذرخواهی کرد.

دی میستورا همچنین بعد از قرائت بیانیه گفت که در این وقت به سوالات خبرنگاران پاسخ نمی دهد.

درحالی که شرح زیادی از مذاکرات فشرده وین منتشر نشده هست، منابع دیپلماتیک گزارش می دهند که در این مذاکرات پیشنهادهای مطرح شده است از سوی کشورهای غربی و عربستان به عنوان یک طرح کاری 10 ماده ای مورد بررسی قرار گرفته که به عنوان سازکاری جهت احیای مذاکرات ژنو مطرح شده است است.

اما ‘بشار الجعفری’ نماینده سوریه در شرکت ملل و مدیر هیات مذاکراتی دولت سوریه بعداز ظهر جمعه ، گزارش های مطرح شده است درخصوص پیشنهادهای مربوط به احیای فرایند سیاسی ژنو با همکاری آمریکا و عربستان را مردود دانست. وی گفت:’ چگونه آمریکایی که داعش را ایجاد کرده و مورد حمایت قرار داده یا کشور جاهلی عربستان می توانند راجع به آینده سوریه نقش ایفا کنند؟ عجیب نیست که همزمان با مذاکرات وین، از ‘برگه غیررسمی’ جهت آنچه که احیای روند سیاسی سوریه در ژنو خوانده می شود، درز می کند یا بطور عامدانه منتشر می شود. این برگه به وسیله نمایندگان پنج کشوری تهیه شده است که در واشنگتن و اخیرا هم در پاریس دیدار کردند یعنی کشورهای آمریکا ، انگلیس، فرانسه، عربستان و اردن که همگی آنها در کشتار و خونریزی مردم سوریه همکاری داشته اند. این در حقیقت یک کمدی سیاه و فصل جدیدی از توطئه علیه سوریه است.

با این حال با بیانات نماینده سوریه در شرکت ملل ، انتظار نمی رود که پیشرفت زیادی در این خصوص حاصل شده است باشد و در این حال بعضی منابع دیپلماتیک نیز گفته اند که نشانه از این پیشنهادها تحت الشعاع قراردادن مذاکرات آینده در سوچی بوده و باید منتظر ماند و دید کنگره گفت وگوهای ملی سوریه بدون حضور یکی از تشکلهای مهم مخالفان سوری در سوچی چه نتایجی خواهد داشت.

قطعنامه 2254 در دسامبر سال 2015 با نشانه برقراری صلح در سوریه با رای موافق تمام 15 عضو شورای امنیت تصویب شد. این قطعنامه در عین حال درخصوص آینده بشار اسد سکوت اختیار کرده ولی مقامات غربی همواره مدعی شده است اند که اسد جایی در آینده سوریه ندارد.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | قطعنامه | مذاکرات | استفان دی میستورا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz